Elektrinės gyvatvorių žirklės: kaip tinkamai pasirinkti?
Šeštadienio rytą klausykitės kaimynystės garsų: vejapjovės dūzgia, lapų pūstuvai veikia ir gyvatvorių žirklės barška.
Bet palaukite, kam barškanti ranka valdomas gyvatvorių žirklės, jei čia yra nuostabiai dūzgianti, elektrinė versija, kuri turi aiškų pranašumą: nerodo nuovargio ženklų, o tik važiuoja ir važiuoja. Su elektrinėmis gyvatvorių žirklėmis galite rinktis akumuliatoriais valdomas arba laidines. Nesvarbu, ar turite didelį sodą, ar mažas gyvatvores, bet kokiu atveju po gaubtu slypi techninis pranašumas: koncentruota galia ir didžiulis veikimo diapazonas. Apkarpant gyvatvorę galima reguliuoti augalų augimą ir suteikti jiems norimą formą. Norėdami efektyviai ir saugiai kirpti gyvatvores, turėtumėte pasirinkti tinkamą įrangą. Kaip išsirinkti tokias gyvatvorių žirkles?
Elektrinė gyvatvorių žirklės kaip išsirinkti?
Elektrinė gyvatvorių žirklės tinka vidutinio dydžio gyvatvorėms vietose, kuriose yra elektros tiekimas. Elektrinės gyvatvorių žirklės yra pakankamai lengvos (paprastai 2–5 kg), veikia tyliai ir neišskiria kenksmingų garų. Kad laidai neapsunkintų darbo, rinkitės modelį su specialiu kabliuku. Taip pat svarbu įrangos galia, pjovimo sekcijos ilgis ir atstumas tarp ašmenų. Norint suteikti augalui tikslią formą, patartina rinktis lengvą modelį, pasižymintį trumpomis pjūviais. Jei jums svarbus greitas darbo procesas ir norite lygių gyvatvorių linijų, patartina rinktis modelį su ilgesne pjovimo dalimi. Jei turite aukštas gyvatvores, rinkitės modelį su teleskopine rankena.
Rinktis gyvatvorių žirkles su laidu, ar ieškoti belaidžių?
Puikūs laidinių gyvatvorių žirklių privalumai: dėl laido galite dirbti net visą naktį! Tai, kas visada nutinka su akumuliatoriniu ar net benzinu varomu modeliu – tuščias akumuliatorius ar bakas – laidinių elektrinių gyvatvorių žirklių gerbėjams yra visiškai svetima. Ir tai dar ne viskas:
- naudojimo trukmė: praktiškai neribota. Lizdas leidžia dirbti tiek, kiek norisi;
- galia: neprilygstama, palyginti su kitomis žoliapjovėmis. Lizdas suteikia begalinius išteklius. Tačiau tik motorinės žoliapjovės gali tvarkyti storiausias šakas. Didžiausia galia išleidžiama su benzino mišiniu (benzininiu varikliu). Jam nereikia buitinės elektros;
- svoris: mažas. Priešingai nei benzininėse žoliapjovėse, laidinėje versijoje trūksta papildomo variklio su baku. Taip pat pašalinamas papildomas akumuliatoriaus bagažas. Trūkumai: susipainiojusių laidų painiava ir nelaimingo atsitikimo pavojus.
Saugokitės kiekvienos gyvatvorės: laidai yra jautrūs!
Atsižvelgiant į visus laidinės gyvatvorių žirklės privalumus, taip pat reikia priežiūros arba patartina naudoti įkraunamą bateriją. Nors kiekvienas laidas gali lengvai išsiplėsti, įkarštyje jis gali būti nepastebėtas. Saugokitės susipainiojimo. Jei taip atsitinka ašmenų srityje, gali būti padaryta žala, nepaisant izoliacijos. Taigi būkite saugūs ir rinkdamiesi svajonių modelį atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus: nepirkite elektrinės gyvatvorių žirklės be apsauginio jungiklio ir stabdymo funkcijos. Žoliapjovės ilgis idealiu atveju turėtų atitikti apkerpamą gyvatvorę. Kiekvienas modelis turi didžiausią leistiną pjovimo storį – būtinai to laikykitės!
Aštrumas: be tinkamo peilio priežiūros, gyvatvorė nedirbs tinkamai
Net ir naudojant elektrinę versiją, ašmenų būklė lemia tinkamus rezultatus. Nupjovus ant žoliapjovės paliekamos augalų sultys. Ilgainiui taip susidaro klijus primenantis sluoksnis – nemalonus ir trukdantis dirbti. Ašmenų priežiūrai galima naudoti specialų priežiūros purškiklį. Taip pat rekomenduojama laikyti tiesiai aliejuje. Jei komplekte yra uždara virvelė, tiesiog užpildykite ją alyva, pritvirtinkite vertikaliai prie sienos. Vidutiniškai elektrinės gyvatvorių žirklės makita sveria apie tris kilogramus – tobulai lengvos. Jei pasirinksite dabar, laikui bėgant bus pridėtas tam tikras treniruočių faktorius. Nepamirškite treniruoklių didelėms žalioms zonoms ir paverskite gyvatvorių karpymą savo asmenine kirpimo programa.