Įrankių komplektai - kaip išsirinkti ir prižiūrėti?
Sena patarlė byloja, kad darbas meistrą giria. O tam, kad iš tiesų būtų galima girtis atliktu darbu, geram meistrui reikia gero įrankių rinkinio!
Kaip išsirinkti rankinių įrankių rinkinį?
Meistrai profesionalai bei mėgėjiškai remonto darbus atliekantys namų ūkių savininkai žino, kad geras įrankių rinkinys – nepamainomas pagalbininkas tiek darbe, tiek namuose.
Norint išsirinkti tikrai gerą rankinių įrankių rinkinį, pirmiausiai reikėtų atsakyti į klausimą, kas juo naudosis – profesionalas ar mėgėjas. Profesionalams skirti įrankių rinkiniai paprastai būna gerokai brangesni, tačiau jie ir labiau patikimi, savo komplektacijoje turi specialius įrankius ar papildomą įrangą. Mėgėjams skirti įrankių rinkiniai būna pigesni, skirti naudoti retkarčiais ir dažnai – universalūs: juose įrankiai sukomplektuoti taip, kad skirtingiems darbams reikalingo įrankio nereikėtų pirktis atskirai.
Rankinių įrankių komplektai yra skirti įvairiems darbams, tad renkantis Jums tinkamiausią variantą, būtinai reikėtų atkreipti dėmesį į įrankių paskirtį. Standartiškai yra skiriami keli rinkinių tipai: specializuoti (šaltkalvio, elektriko, dailidės), automobilių remonto ir universalūs rankinių įrankių komplektai, skirti įvairiems darbams atlikti: savarankiškai surinkti ar išardyti baldus, sumontuoti buitinę techniką, sutaisyti santechniką, pašalinti elektros gedimus ar atlikti autoremonto darbus.
Ko reikia, kad įrankiai tarnautų kuo ilgiau?
Pirmiausia skubame patikinti – jokios priežiūros nereikalaujantis įrankis tiesiog neegzistuoja! Tad nusiteikite, kad vienokios ar kitokios priežiūros ir dėmesio tikrai reikės, jie norite, kad Jūsų turimi įrankiai tarnautų ne vienerius metus.
Didžiajai daliai darbo įrankių kenkia į variklį patekęs purvas, dulkės ar kiti svetimkūniai, todėl dirbant dulkinoje aplinkoje, reikėtų pasirūpinti įrankio filtro išvalymu.
Kalbant apie elektrinius įrankius, svarbu prieš darbą pasitikrinti įrankiui reikalingos srovės stiprumą bei ilgintuvo (prailgintuvo) galingumą bei ilgį.
Visiems be išimties elektriniams darbo įrankiams kenkia drėgmė, tad svarbu pasirūpinti, kad į variklį nepatektų vandens.
Akumuliatoriniams įrankiams, ypač rečiau naudojamiems, kenkia ir labai šalti orai, tuomet pradeda strigti akumuliatoriaus galingumas. Nepatariama darbo įrankio su įkraunama baterija vasarą palikti automobilyje, nes saulėje stovinčio automobilio vidus gali įkaisti net iki 60°C ar 80°C laipsnių.
Ilgiau nenaudojamus akumuliatorinius ir taip pat laidinius įrankius laikyti derėtų sausoje patalpoje su pliusine temperatūra.