Kaip pasirinkti tinkamą elektrinį įrankį?
Įrankiai skirstomi į akumuliatorinius ir elektrinius. Akumuliatoriniai įrankiai veikia, tik tada, kai baterija yra pakrauta ir iki tol, kol ji išsikrauna.
Elektriniai įrankiai – tai įrankiai, kurių veikimui būtinas elektros tiekimas, jie gali veikti ištisą parą. Be elektrinių įrankių sunkiai įmanomi, bet kokie statybos ar remonto darbai.
Populiariausi elektriniai darbo įrankiai yra: diskiniai pjūklai, frezos, gyvatvorių žirklės, gręžtuvai, pjovimo staklės ir daugelis kitų. Diskiniai pjūklai ir pjovimo staklės praverčia įrėžiant gilius pjūvius tiksliu kampu, kai norima susmulkinti medieną. Gręžtuvai puikiai atlieka savo funkciją gręžiant skyles sienoje, o gyvatvorių žirklės tinkamiausios naudoti sušilus orams, kai reikia apgenėti krūmus bei gyvatvores.
Elektrinių įrankių pliusai ir minusai
Elektrinių įrankių pasirinkimas yra gausus, jų kainos skiriasi, todėl rinktis elektrinį įrankį reikia atsakingai ir verta susipažinti su jų privalumais.
- Įrankiai veiks tol, kol bus pajungti prie elektros srovės. Tik sutrikus elektros srovės tiekimui, dingus elektrai, turimas elektrinis įrankis nustos veikti.
- Įrankiai yra universalūs – naudojami statybose, prižiūrint sodą, pjaunant medieną ar kitas medžiagas, šlifuojant sienas, gręžiant skyles ir atliekant daugybę kitų namų ruošos darbų.
- Elektriniai įrankiai yra galingesni, turi maitinimo šaltinį, variklį, lyginant su rankiniais įrankiais. Šie įrankiai turi didesnį darbinį pajėgumą lyginant su akumuliatoriniais įrankiais.
- Naudotis įrankiu yra saugu, nes veikimo metu yra kontroliuojamas triukšmo ir vibracijos diapazonas.
- Dirbant su elektriniais įrankiais nepavargstama, nes naudojimosi metu jėga visiškai nereikalinga. Taip pat įsigijus šiuos įrankius darbai vyks sklandžiai ir greitai.
Žinoma, kaip ir visi įrankiai, taip ir elektriniai turi savų minusų. Keletas iš jų:
- Su šiais įrankiais mobilumo galimybės yra mažesnės, nes su jais galima dirbti tose vietose kur yra elektros tiekimas.
- Dirbti su elektriniu įrankiu nėra patogu, kai kada gali neužtekti net laido ilgio.
Kaip išsirinkti tinkamą elektrinį įrankį?
Šiuo metu rinkoje labiausiai konkuruoja akumuliatoriniai ir elektriniai įrankiai. Kiekvienas iš šių modelių turi savu pliusų ir minusų, todėl norime atkreipti jūsų dėmesį į kokius dalykus pravartu atkreipti dėmesį renkantis elektrinį įrankį.
- Veikimo laikotarpis. Elektriniai įrankiai neturi veikimo laikotarpio – jie veikia tol, kol yra energijos tiekimas. Jeigu netoli darbo vietos randasi elektros šaltinis, su bet kuriuo elektriniu įrankių galėsite dirbti tiek, kiek reikės.
- Galingumas. Elektrinių įrankių galia yra skirtinga ir labai priklauso nuo modelio bei gamintojo. Įrankius ypač pravartu rinktis jeigu ruošiatės dirbti su kietesnėmis medžiagomis bei ketinate jas pragręžti.
- Manevringumas. Renkantis elektrinį įrankį rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į prietaiso laido ilgį. Jeigu nepavyksta įsigyti įrankio su ilgesniu laidu, tokiu atveju verta įsigyti prailgintuvą.
- Tipas. Elektrinių įrankių yra pačių įvairiausių rūšių, dydžių, įrankių svoriai ir kainos skiriasi. Kiekvienas skirtingos rūšies įrankis yra skirtas skirtingiems darbams atlikti, todėl prieš perkant įrankį būtina išsiaiškinti kam jį naudosite ir kokią dalį biudžeto galite jam skirti. Įrankiai internetu dažnai būna pigesni, negu juos įsigyjant fizinėse parduotuvėse.
- Saugumas. Visada įsigyjant įrankį įsitikinkite, kad įrankiu bus saugu naudotis. Daugumai elektrinių įrankių naudojama 220 V įtampa, todėl patartina įsigyti tik tokius, kurie turi dvigubą izoliaciją. Taip išvengsite rimtų susižalojimų.
- Izoliacija. Pirmas izoliacinis sluoksnis apsaugo visas srovei laidžias dalis prietaiso viduje, o antras sluoksnis – visą išorinį korpusą. Dirbant elektriniu įrankiu su dviguba izoliacija, nereikalingas įžeminimas ar stovėjimas ant dielektrinio kilimėlio.