Pagrindiniai suvirinimo metodai ir jų taikymas
Suvirinimas – ekonomiškas ir efektyvus būdas skirtas metalinėms detalėms sujungti.
Metalo suvirinimas leidžia sujungti norimas detales kokybiškai ir estetiškai. Jei metalas suvirinamas nekokybiškai, su laiku gali atsirasti įvairūs gaminio defektai.
Suvirinimo darbai skirti atlikti tikrai ne kiekvienam, nes tai reikalauja daug kruopštumo ir atidumo. Taip pat verta žinoti, kad suvirinimas yra pavojingas, įgūdžių, žinių bei patirties reikalaujantis procesas. Nusprendus imtis suvirinimo darbų pačiam ir norint sutaupyti laiką, pravartu susipažinti su pagrindiniais suvirinimo metodais. Šie metodai taip pat padės išvengti klaidų suvirinimo procese.
- MIG / MAG pusautomačiai;
- TIG suvirinimo įranga;
- MMA suvirinimo įranga.
Suvirinimo metodų taikymas skirtingose pramonės srityse
Kiekvienas suvirinimo metodas turi savo privalumų ir trūkumų. Taip pat šie metodai gali būti taikomi skirtingose pramonės šakose. Todėl, kad būtų paprasčiau pasirinkti siūlome pasigilinti į kiekvieną metodą atskirai:
MIG / MAG pusautomačiai yra populiarūs dėl paprastumo, suvirinimo greičio ir plačių pritaikymo galimybių. Pusiau automatinė įranga turi Sinergetikos“ funkciją, kuri parenka ir pritaiko suvirinimo parametrus, darbą paverčia dar lengvesniu. Suvirinimo metodas dažniausiai naudojamas gamyboje ir procesų automatizavime, kadangi lyginant su kitais metodais pasižymi geriausiu kokybės ir greičio santykiu.
TIG suvirinimo įranga nelabai atsilieka nuo MIG / MAG pusautomačių, kadangi taip pat yra taikoma pagrindinėse pramonės šakose. Įranga dažnai naudojama beveik visiems metalo lydiniams virinti kartu formuojant gražias siūles. Šis virinimo metodas yra sudėtingesnis lyginant su MIG metodu, nes reikalauja daugiau patirties ir išlaidų.
MMA suvirinimo įranga lyginant su kitomis, reikalauja mažiausiai investicijų. Imantis suvirinimo darbų šį metodą pravartu rinktis virinant storus metalus ar vamzdžius. Virinant yra suformuojamos stiprios siūlės, virinimo darbus galima atlikti esant prastoms oro sąlygoms. Suvirinimo metodas dažnai pritaikomas statybų pramonėje.
Bendri suvirinimo procesų privalumai:
- Virinimo metu galima sujungti daug įvairių metalo lydinių;
- Suvirinimo įranga nekainuoja daug;
- Dirbant statybų pramonėje suvirinimas suteikia lanksčias projektavimo galimybes;
- Galima dirbti su kintama ir nuolatine srove;
- Sukuriamos aukštos kokybės siūlės;
- Galima naudoti su užpildo medžiaga arba be jos.
Bendri suvirinimo procesų minusai:
- Vykdant daugumą suvirinimo darbų yra reikalingi kvalifikuoti suvirintojai;
- Taikant MIG ar MAG metodą nerekomenduojama virinti lauke;
- Nerekomenduojama virinti reaktyvių metalų;
- Virinimo metu išsiskiria sveikatai kenksminga spinduliuotė;
- Suvirintoms dalims laikyti greičiausiai bus reikalingi tam tikri įtaisai ar tvirtinimo detalės, o tai pareikalaus papildomų jūsų išlaidų.
Suvirinimo pramonės tendencijos
Pasaulis sparčiai keičiasi, atsiranda vis daugiau galimybių, atsidaro vis daugiau įmonių, kurioms reikalingi darbuotojai. Suvirinimas yra pramonės dalis, todėl keičiantis pramoniniams procesams, keičiasi ir suvirinimo tendencijos.
- Rankiniai suvirinimo aparatai kurie yra naudojami suvirintojų, kai kuriuose šalyse keičiami į suvirinimo robotus. Robotai detales suvirina kur kas greičiau negu žmogus, jie atlaiko aukštesnę suvirinimo srovę ir gali dirbti ištisą parą.
- Jau dabar rinka susiduria su kvalifikuotų suvirinimo specialistų trūkumu, todėl numatoma, kad ši problema tęsis ir ateityje. Norint sumažinti šią problemą manoma, kad prireiks aktyvaus bendradarbiavimo tarp suvirinimų pramonės, įrangos gamintojų ir švietimo įstaigų.
- Numanoma, kad ateityje gali augti investicijos į suvirintojų saugumą. Šiuo metu vis daugiau yra kalbama apie pavojų darbuotojų sveikatai, kurį kelia kenksmingos suvirinimo metu įkvepiamos dujos ir dūmai, todėl kompanijos vis labiau bus priverstos investuoti į suvirintojų darbo saugą, atnaujinti darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymus.